• Home
  • Colofon – Adressen
  • Voorlichting materiaal
facebook
rss
twitter
  • Bijbelstudiebond
    • Wie zijn wij / missie / visie
    • Vacatures
    • Jaarverslagen
    • Colofon – Adressen
    • Partners
    • Privacy | AVG
  • Wat bieden wij
    • WegWijs
    • Bijbelstudie-uitgaven
    • Gemeenteschetsen
    • Blogs
    • OPEN | Ontdekkend Bijbellezen
    • Bijbelstudie / Webapp
    • Nieuwsbrief
    • Recensies
    • Sprekerspool
    • Leerhuis
    • Voor u uitgezocht
    • Voorlichting materiaal
  • Producten bestellen
  • Activiteiten
    • Fotogalerie
    • Videoregistraties
  • Contact
  •  

Bidden met Augustinus

09 mei 2015
Gbb Webmaster
Off
Bidden met Augustinus Book Cover Bidden met Augustinus
Dr. M. A. van Willigen
Jongbloed, Heerenveen
2012
€ 16,95
400
9789460730184

Recensie (WegWijs mei / juni 2015, jaargang 69, nr. 3)

In dit kleine boekje, dat gemakkelijk in de binnenzak past, staan meer dan 200 unieke gebeden van Augustinus aangevuld met 40 gebeden uit de Vroege Kerk. In het eerste gedeelte lees je gebeden van Augustinus. Deze zijn geselecteerd door Dr. van Willigen uit de “Confessiones” (Belijdenissen) van de kerkvader. In deze gebeden wordt de ontwikkeling gevolgd van het geestelijk leven van Augustinus. In het tweede gedeelte staan gebeden van andere geloofsgetuigen uit de eerste eeuwen van de kerkgeschiedenis.

Boven elk gebed staat een korte introductie over de betekenis en de context waarin de gebeden werden geschreven. Hierdoor krijgen de gebeden diepte doordat je begrijpt in welke omstandigheden Augustinus bad. Moeite en verdriet gingen hem niet voorbij en door het lezen van zijn gebeden ervaar je de liefde en aanbidding, ondanks de aanklachten en vragen die Augustinus ook in gebed brengt.

Het lezen van dit boekje in de 40-dagentijd maakte me bewust dat ik in een eeuwenlange traditie sta van gelovigen die erkennen dat ze schuldig voor God staan. Dat het wonder van genade niet tijdgebonden is, maar dat God zich aan mensen openbaart en zich wil laten kennen.

Het boekje is geschikt voor persoonlijke bezinning; om de dag mee te beginnen en te eindigen. Maar ook om zo even te pakken op een stil moment. Waardevol!SymboolPersoonlijk

Charlotte Scholtens-de Vries

Login Status

Je bent niet ingelogd.
Vergeten?  Registreren

Adres

Postadres: Postbus 499,
8000 AL Zwolle.

E info@steunpuntbijbelstudie.nl

Meld u aan voor onze nieuwsbrief

Volg ons!

Volg ons FacebookVolg ons TwitterVolg ons RSS
  • Privacy | AVG
  • Colofon – Adressen
  • WegWijs
  • Bijbelstudie-uitgaven
  • Gemeenteschetsen
  • Recensies
  • OPEN | Ontdekkend Bijbellezen
  • Blogs
  • Producten bestellen
  • Activiteiten
  • Fotogalerie
  • Contact
(©) 2017 Steunpuntbijbelstudie