Recensie (WegWijs januari / februari 2016, jaargang 70, nr 1)
In het najaar van 2015 verscheen de Jezus-trilogie van Jos Douma opnieuw. De trilogie bestaat uit de boeken Jezus ontdekken, Jezus aanbidden en Jezus uitstralen. Deze boeken zijn eerder afzonderlijk van elkaar gepubliceerd, maar zijn in de facelift als trilogie verschenen. De boeken zijn niet in één band verschenen, maar ook in de herziene uitgave als drie gescheiden boeken. Op deze manier blijven de drie boeken ook los van elkaar goed te lezen.
Dat de boeken van de Zwolse predikant opnieuw zijn verschenen, heeft onder meer te maken met de aandacht voor het thema discipelschap. Het gaat bij deze drie boeken om de drieslag Hoofd-Hart-Handen. Jezus ontdekken is 'hoofd': het begint met Jezus leren kennen. Dan volgt 'hart' met Jezus aanbidden, want dat gebeurt in je hart. En Jezus uitstralen is echt iets voor je handen, wat mensen van je kunnen zien. Een levenslang proces is het, volgens de voorganger van Zwolle-Centrum, om Jezus centraal zetten in je leven.
Een andere reden voor de vernieuwde uitgave van de Jezus-boeken, is dat in de eerdere drukken van de boeken onder meer werd geciteerd uit de Bijbelvertaling uit 1951.
In het volgende nummer van WegWijs is een interview met Jos Douma, onder meer over de drie Jezus-boeken.
Voor meer informatie over Jos Douma en zijn boeken, zie www.josdouma.nl.
Frits Tromp