• Home
  • Colofon – Adressen
  • Voorlichting materiaal
facebook
rss
twitter
  • Bijbelstudiebond
    • Wie zijn wij / missie / visie
    • Vacatures
    • Jaarverslagen
    • Colofon – Adressen
    • Partners
    • Privacy | AVG
  • Wat bieden wij
    • WegWijs
    • Bijbelstudie-uitgaven
    • Gemeenteschetsen
    • Blogs
    • OPEN | Ontdekkend Bijbellezen
    • Bijbelstudie / Webapp
    • Nieuwsbrief
    • Recensies
    • Sprekerspool
    • Leerhuis
    • Voor u uitgezocht
    • Voorlichting materiaal
  • Producten bestellen
  • Activiteiten
    • Fotogalerie
    • Videoregistraties
  • Contact
  •  

Gedachten over de psalmen

01 jul 2014
Ate
Off
Gedachten over de psalmen Book Cover Gedachten over de psalmen
C.S. Lewis
Van Wijnene, Franeker
2002
€ 7,95
118
9051942427

Recensie (WegWijs maart/april 2009, jaargang 63, nr. 2)

Lewis (1898-1963) schreef dit boek over de psalmen als gelovige voor medegelovigen. Zijn gedachte achter deze opzet is dat het delen van vragen en ervaringen op gelijk niveau het beste werkt. Psalmen brengen veel aspecten uit het leven van alles wat geschapen is onder woorden: pijn, gevaar, verdriet, schaamte, vijandschap, dood, leven, twijfel, lofprijzing, de natuur en verlossing. Je kunt ze niet lezen als dogmatische verhandelingen.
Lewis belicht veel van deze aspecten diepgaand. Vloekpsalmen herinneren je aan het kwaad in de wereld. De dood in de psalmen laat uitkomen dat er leven na de dood is. De ‘liefelijkheid van de Here’, de vreugde in God is het hart van de psalmen. ‘Zoeter dan honing’ zijn de regels van de Here. Zij tonen waarheid en laten het wezen van God zien, ze zijn voelbaar in de natuur. God wil geëerd worden, maar Hijzelf schenkt je het vermogen om dit te doen. Het nakomen van godsdienstige verplichtingen kun je vergelijken met het graven van kanalen in een land zonder water, zodat het water daar terechtkomt wanneer het er is.
Zo nu en dan brengt Lewis de psalmen in verband met teksten en de cultuur van klassieke schrijvers. Ook vergelijkt hij de psalmen uit het Oude Testament met het gebruik ervan in het Nieuwe Testament.
Aan de hand van deze opmerkingen kunt u een indruk krijgen van het speciale licht dat Lewis over de psalmen laat gaan, om zijn lezers te voeden. Wie zich kan of wil laten boeien door Lewis, heeft aan dit boek een goeie. Het is voorzien van een lijst van de psalmen die in dit boek genoemd of besproken worden. Bij elk van de twaalf hoofdstukken staan interessante aantekeningen van de vertaler. De eerste druk is van 1958.

Ali van Dijk-Buffinga

Login Status

Je bent niet ingelogd.
Vergeten?  Registreren

Adres

Postadres: Postbus 499,
8000 AL Zwolle.

E info@steunpuntbijbelstudie.nl

Meld u aan voor onze nieuwsbrief

Volg ons!

Volg ons FacebookVolg ons TwitterVolg ons RSS
  • Privacy | AVG
  • Colofon – Adressen
  • WegWijs
  • Bijbelstudie-uitgaven
  • Gemeenteschetsen
  • Recensies
  • OPEN | Ontdekkend Bijbellezen
  • Blogs
  • Producten bestellen
  • Activiteiten
  • Fotogalerie
  • Contact
(©) 2017 Steunpuntbijbelstudie