Weten wie je bent in Christus, dat is je kracht
Recensie (WegWijs januari/februari 2008, jaargang 62, nr. 1)
Hoe kunnen we positief leven vanuit het feit dat wij door Christus verlost zijn? Dat is het doel van de schrijver met dit boek. Zijn stijl van schrijven is Amerikaans, een manier waardoor je gaat denken dat je, als je zelf maar dit en dat doet, veel kunt bereiken. Maar wanneer je door deze stijl en het vlotte taalgebruik heen leest, ontdek je dat de schrijver juist vanuit de Bijbel wil aantonen hoe geestelijke groei mogelijk is.
Dit boek is geschreven om anders te leren denken. Want juist in onze manier van denken over onszelf kunnen we meegesleurd worden door verleidende geesten. Hier heeft satan vaak een makkelijke ingang om ons anders te laten doen dan onze hemelse Vader graag ziet. Hoe kijken we tegen onszelf aan, wie zijn we in werkelijkheid?
Onze identiteit wordt bepaald door onszelf, door God en door onze houding tot Hem. De schrijver laat zien hoe positief de mens was na de schepping en hoe negatief hij geworden is na de zondeval. Door Christus’ dood zijn wij voor God geen zondaars meer, maar zijn wij verloste mensen die zondigen. Vaak leven we niet als verloste mensen en blijven we steken in de emotionele wonden vanuit het verleden of het heden en laten we ons niet vernieuwen door de heilige Geest.
Het boek geeft veel voorbeelden waarin ieder zichzelf wel min of meer kan herkennen. Hoe gaan we bijvoorbeeld om met afwijzing? In een schema wordt getoond dat mensen meestal drie dingen doen: ze willen de baas zijn, ze laten hun hoofd hangen of ze gooien hun kop in de wind. Maar ze kunnen ook leren te doen naar Romeinen 15:7.
Al met al een leerzaam, praktisch bijbels boek. Een boek om biddend te lezen.
Nikè van der Mijden-Groenendijk