(WegWijs september / oktober 2014, jaargang 68, nr 5)
Zo zou je kunnen geloven
De schrijver van dit boek stelt zichzelf vragen als: Moet dat, geloven? Zou het kúnnen? Zou het iets te bieden kunnen hebben, of je nu christelijk opgevoed bent of niet?
Hij gaat op verkenning uit en zoekt antwoorden, vooral op de vraag hoe het kan, dus niet hoe het moet.
In het eerste hoofdstuk weet hij direct te boeien door de vraag te stellen: wat zou je antwoorden als iemand vraagt in vijf minuten te zeggen waar jouw geloof over gaat? Een mooie opening! Hij bespreekt hierna in de hoofdstukken 2-6 verschillende manieren van geloven, van verschillende soorten christendom. Vanaf hoofdstuk 7 werkt hij dit uit. Dan komen er ook onderwerpen als bekering, kerk, doop, avondmaal, gerechtigheid en geloofsopvoeding aan de orde.
De slotzin van het boek: ‘Net als je kinderen ben je opnieuw en steeds op de genade van Christus aangewezen om vergeving te krijgen, elkaar te kunnen vergeven en opnieuw te beginnen, totdat de Heer komt.’ Mooi, naast alle punten die we niet samen delen.
Het boek is mooi om te lezen (wel veel lange zinnen) en te overdenken. Het is niet echt een boek voor bijbelstudie, maar meer voor algemene vorming, hoewel er aan het eind van de meeste hoofdstukken wel bijbelgedeelten genoemd worden om erbij te lezen.
Toos Slot-van der Woerd