maart / april 2016
jaargang 70, nr. 2
Belijden
Katrien Janssens-Salomons
BIJBELSTUDIE – Geloven en belijden
Ulbe van der Meer
Wat is het vaak moeilijk om het voluit te zeggen, maar toch hoort belijden onlosmakelijk bij geloven. Je hoort bij Gods volk, je bent door Hem uitgekozen, je hóórt bij Hem. Zeg dat dan ook maar hardop!
Trefwoord: Bijbelstudie
UITWERKING – Belijden aan tafel
Ulbe van der Meer
De boodschap van Christus’ maaltijd is dat Hij de levende Heer is en mensenlevens redt. Hij bevéélt zelfs om Hem te gedenken totdat Hij komt. Het gaat uiteindelijk niet om de keuze voor Hem, maar om gehoor te geven aan zijn roepstem.
Trefwoord: Geloofspraktijk
INTERVIEW – Een levenslang leerproces
Frits Tromp
Spiegel je dagelijkse leven aan Jezus’ opdrachten en uitspraken, maak die zo concreet mogelijk en weet je daarbij verbonden met Christus. Frits Tromp in gesprek met de auteur van de opnieuw uitgegeven Jezustrilogie Jos Douma.
Trefwoord: Geloofspraktijk
HET VERLEDEN ACTUEEL – De Westminster Confessie
Joke Heijs
De Westminster Confessie en de Grote en Kleine Catechismus zijn belijdenisgeschriften die door verscheidene buitenlandse kerken aanvaard worden. Een stukje kerkgeschiedenis over het ontstaan van deze geloofsbelijdenis.
Trefwoord: Kerkgeschiedenis
Verder: | |
Truus | Op zoek |
Verbeelding verwoord | Duiven |
Platina 70 jaar WegWijs | Rondom het woord |
Al wat ademt | Water |
En zó voort | Christelijk onderwijs |
Bondig | Schetsen bijbelstudiebond en ledenvergadering |
Boeken – recensies
De Bijbelse missie. Gods opdracht voor zijn kinderen – Christopher J.H. Wright
Ja, ik geloof. Cursus voor belijdeniscatechese – Kees van Dusseldorp
Kampvuur. Persoonlijke verhalen over geloof en kerk – Johan Bakker
Kom, eet en drink – Rien van den Berg, Eline van Vreeswijk, ds. W. Verboom, Jan Kees Nentjes, Bertine van de Weg
Thema volgend nummer: Spreuken
Bijlage – Werkvormen
Downloaden (WegWijs2016-2.pdf)