• Home
  • Colofon – Adressen
  • Voorlichting materiaal
facebook
rss
twitter
  • Bijbelstudiebond
    • Wie zijn wij / missie / visie
    • Vacatures
    • Jaarverslagen
    • Colofon – Adressen
    • Partners
    • Privacy | AVG
  • Wat bieden wij
    • WegWijs
    • Bijbelstudie-uitgaven
    • Gemeenteschetsen
    • Blogs
    • OPEN | Ontdekkend Bijbellezen
    • Bijbelstudie / Webapp
    • Nieuwsbrief
    • Recensies
    • Sprekerspool
    • Leerhuis
    • Voor u uitgezocht
    • Voorlichting materiaal
  • Producten bestellen
  • Activiteiten
    • Fotogalerie
    • Videoregistraties
  • Contact
  •  

Proeven van spiritualiteit

20 aug 2015
Gbb Webmaster
Off
Proeven van spiritualiteit Book Cover Proeven van spiritualiteit
Koert van Bekkum e.a.
De Vuurbaak, Barneveld
2014
€ 22,50
240
9789055604999

Bijdragen ter gelegenheid van 160 jaar Theologische Universiteit Kampen

 

Recensie (WegWijs juli / augustus 2015, jaargang 69, nr. 4)

Ter gelegenheid van het 160 jarig bestaan van de Theologische Universiteit in Kampen verscheen een boek over spiritualiteit, zeg maar: de omgang met God (persoonlijk en samen). Een veelzijdige bundel met vijftien bijdragen van docenten in Kampen. O.a. over bijbelse spiritualiteit (vroomheid), het aangevochten geloof bij bv Luther, en de ontwikkelingen in de GKV. Ik kan hier de vijftien bijdragen (samen 240 bladzijden) geen recht doen. Ik vis enkele krenten uit de pap.
Oefenen in spiritualiteit is nodiger dan ooit (pag. 55, 186): we merken om ons heen dat je best zonder God lijkt te kunnen leven. “Met God in je blikveld leven gaat niet vanzelf. Als je je niet oefent in de lofprijzing ben je het zicht vroeg of laat zomaar kwijt.” Maar “wie zich oefent in lofprijzing, vindt ook in moeilijke omstandigheden reden om het vertrouwen in God uit te spreken en Hem te loven, dwars door de tranen heen.”(40-41).
Luisteren naar God is meer dan alleen bijbellezen: “Toch kun je zelfs door fanatiek bijbellezen je onttrekken aan wat God jou persoonlijk te zeggen heeft. Meditatie vraagt je om stil te staan en aandachtig te luisteren. Het kan tot grote zegen zijn.” (130).
Uit het artikel van prof. de Ruijter, dat inspiratiebron was voor de artikelen over offeren in deze Wegwijs: God vraagt meer van ons dan we kunnen geven, maar geeft dat zelf in Jezus. “In Hem geeft God het offer dat Hij vraagt” (180): God vraagt de liefde die hij eerst geeft.
Zo proeven aan spiritualiteit smaakt naar meer...SymboolPersoonlijk

Tonnis Groenveld

Login Status

Je bent niet ingelogd.
Vergeten?  Registreren

Adres

Postadres: Postbus 499,
8000 AL Zwolle.

E info@steunpuntbijbelstudie.nl

Meld u aan voor onze nieuwsbrief

Volg ons!

Volg ons FacebookVolg ons TwitterVolg ons RSS
  • Privacy | AVG
  • Colofon – Adressen
  • WegWijs
  • Bijbelstudie-uitgaven
  • Gemeenteschetsen
  • Recensies
  • OPEN | Ontdekkend Bijbellezen
  • Blogs
  • Producten bestellen
  • Activiteiten
  • Fotogalerie
  • Contact
(©) 2017 Steunpuntbijbelstudie